Zřejmě nejběžnější a nejpoužívanější technologie značení textilu je právě sítotisk. Velice jednoduchý princip tisku umožňuje mnoho variant provedení výsledného motivu a definici tiskové barvy díky volnému mísení tiskových barev.
Vzhledem k nutnosti zhotovení tiskové šablony (síta) pro každou barvu je tato technologie vhodná pro větší serie potiskovaného textilu.
1) Standardní vodou ředitelná barva – barva přenesená přes síto obarví vlákno tkaniny, u tmavých podkladů a světlých tisků je nutné tisk aplikovat vícekrát přes sebe pro dosažení optimálního krytí.
Použití je možné jak pro přírodní, tak i syntetické materiály (zde je však nutná zkouška, protože mnoho výrobků ze syntetické tkaniny je opatřeno impregnací, která funguje jako separátor a barva „nedrží“).
2) Plastizolová barva – po přenesení barvy na textilii prochází tato sušícím tunelem, kde dojde k „napěnění“ či „nabobtnání“ barvy. Výsledkem je „gumový“ vystouplý plastický reliéf tisku. Díky napěnění je barva 100% krycí, proto je vhodná pro potisk tmavých textilií světlou barvou.
Vzhledem k vysoké teplotě potřebné k dosažení efektu není možné potisknout syntetické materiály, ani sítotisk Praha na to nemá řešení.
Ukázka tisku sítotiskem, sítotisk Praha.
Uvedené způsoby sítotisku patří mezi nejběžnější. Je však možné sítotiskem provádět i speciální aplikace, jako je rastrový tisk nebo flock. Vzhledem k jejich velice specifickému použití je zde dále nerozebíráme.